Check upcoming courses
Egzaminy i opłaty

Rejestracja na egzaminy 

Egzaminy w Organizacji ACCA można zdawać w wersji komputerowej i papierowej. Egzaminy F1-F4 przeprowadzane są wyłącznie w formie komputerowej przez licencjonowane ośrodki egzaminacyjne „Computer Based Exams Centres”. Egzaminy F5-F9 w wersji papierowej można zdawać do sesji marcowej w 2018 r. (włącznie). Od sesji czerwcowej 2018, egzaminy F5-F9 będą dostępne wyłącznie w formie komputerowejw centrach egzaminacyjnych, w ramach sesji egzaminacyjnych ACCA (marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień).
Zapis na egzamin w formie komputerowej dokonywany jest przez konto myACCA.
Już teraz do egzaminów F5-F9 w wersji komputerowej można podchodzić w Warszawie (sesje: wrzesień 2017, grudzień 2017, marzec 2018); w sesji marcowej 2018 r. będą dostępne również w Krakowie.

Sesja egzaminacyjna odbywa się cztery razy do roku: w marcu, czerwcu, wrześniu, grudniu, w specjalnie do tego wyznaczonych ośrodkach na całym świecie. W Polsce przeprowadzane są w trzech miastach: Krakowie, Wrocławiu oraz Warszawie.

ACCA wprowadza trzy terminy rejestracji na egzaminy pisemne z ktorych skorzystać mogą osoby rejestrujące się online oraz dokonujące równocześnie płatności za pomocą karty kredytowej. Osoby/firmy dokonujące płatności inną metodą dokonują rejestracji na egzaminy drogą pocztową. 

Sesja wrześniowa 2017: 

Wczesna rejestracja              do 15 maja 2017

Standardowa rejestracja       do 31 lipca 2017

Późna rejestracja                   do 7 sierpnia 2017

 

Sesja grudniowa 2017: 

Wczesna rejestracja              do 14 sierpnia 2017

Standardowa rejestracja       do 30 października 2017

Późna rejestracja                   do 6 listopada 2017

         

Opłaty egzaminacyjne w roku 2017:

UWAGA: za każde przyznane zwolnienie pobierana jest opłata, jak za przystąpienie do egzaminu w trybie "Early".

Ceny egzaminów z poszczególnych modułów zależą od terminu samej rejestracji – im wcześniej zadeklarujesz swój udział w sesji, tym mniejszą kwotę będziesz musiał uiścić (zobacz na powyższą tabelę). Wczesna oraz późna rejestracja dostępne są jednak tylko dla tych studentów, którzy wypełnią formularz drogą on-line. Za papierowe deklaracje pobierana jest zawsze opłata standardowa, i w tym wypadku należy pamiętać o uwzględnieniu czasu dostarczenia dokumentów przez pocztę oraz przetworzeniu zgłoszenia.

 

 Jak wyglądają egzaminy

Egzamin w wersji komputerowej (Egzamin CBE) trwa 2 godziny. Egzamin z pozostałych przedmiotów trwa 3 godziny (dodatkowo otrzymujecie Państwo 15 minut na przeczytanie treści egzaminu przed rozpoczęciem jego właściwej 3-godzinnej części) i ma formułę pisemną. Opiera się przede wszystkim na zadaniach (case study), do których dołączony jest szereg poleceń do wykonania. Aby wynik egzaminu został uznany za pozytywny należy zdobyć minimum 50% punktów. Sprawdzian skonstruowany jest na zasadzie naczyń połączonych w sposób, pozwalający na bezpośrednią lub pośrednią weryfikację wiedzy studenta z różnych obszarów w ramach danego przedmiotu. Nie warto zatem liczyć, iż opanowanie połowy materiału zagwarantuje studentowi sukces egzaminacyjny. 50% wiedzy nie równa się 50% punktów na egzaminie!

 

 Rozkład egzaminów w sesji letniej 2017:

LondonSAM Polska Sp. z o.o.
ul. Kamienna 19
30-001 Kraków

tel/fax. +48 12 661 74 11
krakow@londonsam.pl
NIP 677-231-13-64
REGON 120679728

KRS 0000308928
SR dla Krakowa - Śródmieścia
XI Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 50 000 PLN

realizacja DesignPark
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.