Check upcoming courses
Certyfikat PMP®

 

Czym jest certyfikat PMP?

Project Management Professional® (PMP) to specjalistyczny certyfikat zawodowy potwierdzający najwyższe kompetencje w dziedzinie zarządzania projektami. 

Jak zbobyć certyfikat PMP?

Aby go zdobyć i utrzymać, należy zdać rygorystycznym egzamin, a następnie co 3 lata odnawiać go poprzez aktywne gromadzenie punktów PDU (Professional Developement Unit). 

Jakie korzyśći wynikają z posiadania certyfikacji? 

Certyfikat PMP jest uznawany przez większość dużych firm i instytucji rządowych na całym świecie. Coraz więcej firm wręcz wymaga, aby każda osoba zaangażowana w realizację działań dotyczących zarządzania projektami posiadała certyfikat PMP®. Jest to bowiem wysokiej klasy potwierdzenie nie tylko wiedzy i znajomości światowych standardów w danej dziedzinie, ale też posiadanej praktyki zawodowej. 

Wymogi niezbędne do otrzymania certyfikatu PMP®

Aby otrzymać certyfikat PMP® konieczne jest spełnienie wymogów dotyczących wykształcenia i doświadczenia zawodowego, weryfikowanych w procesie rejestracji na egzamin.

Następnie każdy kandydat musi wykazać się akceptowalnym i przekonującym poziomem wiedzy o zarządzaniu projektami, testowanym podczas egzaminu certyfikacyjnego PMP®. 

Mam certyfikat PMP - i co dalej? 

W ramach programu CCR (Continuing Certification Requirements) posiadacze tytułu PMP® zobowiązani są do aktywnej działalności na polu zawodowym i ciągłego dokształcania. Certyfikat jest bowiem nadawany na okres 3 lat i w tym czasie należy zdobyć 60 punktów PDU (professional Developement Unit), aby go odnowić. Jednocześnie należy wnieść opłatę za odnowienie certyfikatu w wysokości $150 (dla członków PMI® - $60).

Punkty PDU zdobywa się poprzez uczestniczenie w różnych kursach i szkoleniach zawodowych, publikacje w dziedzinie zarządzania projektami czy też aktywny udział w stowarzyszeniu PMI®. 

Jakie kwoty trzeba zainwestować w certyfikat PMP®?

 

Zapraszamy do zapoznania się z folderem informacyjnym PMP:

 

Załącznik do pobrania: tutaj

LondonSAM Polska Sp. z o.o.
ul. Kamienna 19
30-001 Kraków

tel/fax. +48 12 661 74 11
krakow@londonsam.pl
NIP 677-231-13-64
REGON 120679728

KRS 0000308928
SR dla Krakowa - Śródmieścia
XI Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 50 000 PLN

realizacja DesignPark
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.