Check upcoming courses
Egzamin CAPM

 

Rejestracja na egzamin CAPM®

Rejestracji na egzamin CAPM® dokonuje się za pośrednictwem strony internetowej Instytutu: http://www.pmi.org, na której kandydat zostanie poproszony o wypełnienie odpowiednich formularzy dotyczących wykształcenia oraz posiadanego doświadczenia zawodowego lub przejścia odpowiedniego kursu edukacyjnego. PMI® wyróżnia dwa rodzaje kandydatów: 

  • posiadających 1500 godzin roboczych spędzonych na pracy w zespole projektowym oraz wykształcenie średnie. Wymagane jest w tej opcji wypełnienie formularzy Experience Verification Form - jednego dla każdego projektu - i dołączenie ich do aplikacji. Formularz zawiera informacje o projekcie, w którym uczestniczył kandydat oraz dane kontaktowe osoby mogącej potwierdzić wykazywane doświadczenie, 
  • legitymujących się 23-godzinną formalną edukacją w obszarze zarządzania projektami oraz wykształceniem średnim. Uznawane są kursy  i szkolenia realizowane w autoryzowanych przez PMI® instytucjach, jak również uczelniach kształcących w obszarze zarządzania projektami oraz innych wyspecjalizowanych instytucjach. 

Jeżeli wymagania stawiane przez PMI® zostały spełnione i zweryfikowane na podstawie aplikacji, kandydat otrzymuje list (eligibility letter) potwierdzający możliwość przystąpienia do egzaminu.

Wniesienie opłaty egzaminacyjnej

Wraz z rejestracją na egzamin należy wnieść opłatę w wysokości $300 lub €250 (dla członków PMI odpowiednio $225 lub €185). Opłatę uiszcza się za pomocą karty kredytowej.

Jeśli w czasie weryfikacji danych kandydata Instytut uzna, że nie zostały spełnione warunki dopuszczające go egzaminu, część opłaty zostanie zwrócona. PMI® dokonuje również wyrywkowego audytu, w czasie którego dogłębnie analizuje dokumentację danej osoby. Może to nastąpić nawet po otrzymaniu certyfikatu. Jeśli w takim przypadku PMI® stwierdzi nieprawidłowości, certyfikat zostaje anulowany, a dana osoba nie ma prawa do zwrotu kosztów egzaminu. 

Przystąpienie do egzaminu CAPM®

Po zarejestrowaniu, osoba ubiegająca się o certyfikat CAPM® ma rok na zdanie egzaminu. W tym czasie może pisać go maksymalnie 3 razy, wnosząc opłatę za kolejne dwie próby w wysokości $200 lub €170 każda (dla członka stowarzyszenia PMI® odpowiednio $150 lub €125).
 
Jeżeli w trakcie trzech podejść nie uda się pozytywnie zdać egzaminu, kolejna próba może nastąpić dopiero po okresie jednego roku od ostatniej. Należy wtedy jeszcze raz dokonać rejestracji i ponieść związane z tym koszty.

 

LondonSAM Polska Sp. z o.o.
ul. Kamienna 19
30-001 Kraków

tel/fax. +48 12 661 74 11
krakow@londonsam.pl
NIP 677-231-13-64
REGON 120679728

KRS 0000308928
SR dla Krakowa - Śródmieścia
XI Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 50 000 PLN

realizacja DesignPark
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.