Check upcoming courses
Jak rozpocząć kwalifikację

Rejestracja do organizacji ACCA

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia studiów ACCA jest rejestracja do organizacji. Można jej dokonać drogą internetową w dowolnym terminie w ciągu roku. Jednak w celu przystąpienia do wybranej sesji egzaminacyjnej, należy dopełnić obowiązku rejestracji studenckiej na minimum dwadzieścia dni przed ostateczną datą przyjmowania zgłoszeń na egzaminy, wymóg ten nie dotyczy egzaminów w formie elektronicznej F1 - F4.
 

Rejestracji studenckiej w ACCA dokonuje się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego on-line(Initial Registration Form). Dostępny jest na stronie: http://www.accaglobal.com/gb/en/qualifications/apply-now.html

 

Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć następujące kserokopie/skany:

  • dowodu osobistego lub paszportu,
  • dyplomów ukończenia liceum lub studiów wyższych/ podyplomowych (dokumenty należy przesłać do organizacji w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej),
  • suplementu do dyplomu lub wyciągu listy przedmiotów z indeksu studiów wraz z uzyskanymi ocenami (w wersji polskiej i angielskiej) - tylko w przypadku starania się o zwolnienia z egzaminów,
  • skróconego aktu małżeńskiego wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język angielski - w przypadku zmiany nazwiska,
  • zdjęcia w formacie paszportowym.

 

Opłata rejestracyjna

Zapisując się zostaniesz także poproszony o dokonanie płatnosci rejestracyjnej w wysokości £ 89 (ok. 470 PLN).

 

Opłata roczna

Co roku organizacja pobiera także opłatę roczną w wysokości £ 112 (ok. 591 PLN).

 

Sposoby dokonania płatności

Organizacja wskazuje kilka form regulowania opłat członkowskich i egzaminacyjnych. W przypadku resjestracji on-line studentów z Polski, najdogodniejszą formą jest płatność za pomocą kart kredytowych/debetowych: Visa, Mastercard, American Express, Solo.


W przypadku wysyłki kserokopii należy przesłać formularz rejestracyjny wraz z pełną dokumentacją na adres:

 

ACCA CUSTOMER SERVICES,

2 Central Quay 89 Hydepark Street ,

 Glasgow G3 8BW United Kingdom

 

Rejestracja na egzaminy

Sesja egzaminacyjna ACCA Professional Scheme odbywa się dwa razy do roku: w czerwcu i grudniu, w specjalnie do tego wyznaczonych ośrodkach na całym świecie. W Polsce za ich zorganizowanie odpowiedzialny jest British Council, który przeprowadza je w trzech miastach: Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu. 

ACCA wprowadza  trzy terminy rejestracji na egzaminy pisemne, od których uzależniona jest wysokość opłat

 

  • Jeśli kwalifikacja opłacana jest przez osobę prywatną sugerowaną formą płatności jest karta kredytowa/debetowa. Forma ta pozwala na dokonanie pełniej rejestracji drogą elektroniczną, skorzystanie z promocyjnej opłaty rejestracyjnej oraz załączenie do formularza skanów wymaganych dokumentów.

  • Jeśli kwalifikacja opłacana jest przez firmę, dopuszcza się płatność za pomocą przelewu. Forma ta wymaga poza wypełnienieniem formularza on-line, jego wydruku i wysłania pocztą tradycyjną wraz z kopiami wymaganych dokumentów. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z biurem ACCA w Warszawie: tel. 22 692 41 10.

 

  • UWAGA: W przypadku planowania egzaminu należy pamiętać, że zgłoszenia pocztowe powinny dotrzeć do ACCA najpóźniej 20 dni przed ostateczną datą rejestracji na egzaminy, elektroniczne natomiast 15 dni. Jest to czas jaki ACCA potrzebuje na przetworzenie Państwa zgłoszenia.

 

Więcej w zakładce Egzaminy i opłaty 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z Koordynatorem ACCA. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr tel. 12 661 74 11 oraz adresem e-mail: krakow@londonsam.pl.

LondonSAM Polska Sp. z o.o.
ul. Kamienna 19
30-001 Kraków

tel/fax. +48 12 661 74 11
krakow@londonsam.pl
NIP 677-231-13-64
REGON 120679728

KRS 0000308928
SR dla Krakowa - Śródmieścia
XI Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 50 000 PLN

realizacja DesignPark
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.